2024. június elsején indult el új projektünk a Belügyminisztérium és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával.
A modellprogram a BM-17-E-0017, BM-18-E-0018, BM-19-E-0027, BM-20-E-0013 és a BM-E-21-0015 és a BM-22-E-0013 sz. programjaink folytatása.
Jelen modellprogramunk fókuszában egy hátrányos helyzetű térség településeinek komplex gyermekvédelmi fejlesztése áll a megoldásfókusz széles módszertanára építve, valamint egy olyan modellprogram megvalósítása, ahol a korábbi modellprogramok megalapozott szolgáltatásfejlesztésére épül a szociális szakmai személyiség fejlesztése és így a professzionális működés keretrendszerének biztosítása.
Gyermekvédelmi projektünkben keressük a választ arra, hogy milyen, a különböző családi kríziseket, gyermekvédelmi kockázatokat hatékonyan kezelő, illetve a gyermeket családban tartó, tehát kiemelésprevenciót célzó eszközrendszer azonosítható ott, ahol a szociális problémák kumuláltan vannak jelen egy sok szempontból társadalmi kilátástalansággal leírható környezetben. Projektünk keretében kiemelten foglalkozunk azzal, hogy a hatékony gyermekvédelemben a helyi szakemberek szemléletében és stratégiaalkotásában az intenzív jelenlét biztosítása, az erőforrásokra építés, a megoldáskeresés hogyan van jelen.
Partnereink:
eSeF Felfedezések Nonprofit Kft.
Humánszolgáltató Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Szekszárd
Sellye Család- és Gyermekjóléti Központ
Kiemelt témák partnereink által:
- Megoldásfókusz, változáskezelés tréning biztosítása, szülőkkel és gyermekekkel való munka megoldásfókusszal
- Szakmai személyiségfejlesztés folyamatos biztosítása, kommunikáció, stresszkezelés fejlesztése
- Erőforrások mobilizálása, hálózatosodás elősegítése a modellhelyszíneken
- Szakmai támogatórendszer fejlesztése és szélesítése a gyermekvédelmi hatósági intézkedésben érintett kiskorúakat nevelő családok részére, a kiemelés megelőzésére, valamint a hazagondozás támogatására
- Jelzőrendszer erősítése, szélesítése
- Mentális zavarral és szenvedélybetegséggel élő kliensek helyzetével és a hatékony segítségnyújtás formáival kapcsolatos tudásbővítés
- Fiatalok és szülők szerhasználattal való érintettsége, prevenció a fiatalok körében
- Szülőség támogatása edukatív tartalmak megosztásával
- Gyermekvédelmi láthatósági kampány – podcast- és fotósorozat
Jelen programunkkban kiemelt cél a személyes és családi erőforrásokra építés és az összes formális és informális szakmai segítségnyújtás integrációja az adott térségekben és azok településein a gyermekek családban tartásának és jól-létének támogatása érdekében.
Célunk továbbá a gyermekvédelem láthatóságának a növelése egy hiteles szakmai kép közvetítése által.
A Támogatott tevékenység a Belügyminisztérium és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával valósul meg.