HEFOP 2.2. intézkedés keretében valósul meg az Iparfejlesztési Közalapítvány, a Rubeus Egyesület, a Jövődért Alapítvány, a Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ és a Faág Baráti Kör Egyesület közös képzési programja. ÉLETERŐ 2. projektünkben mind a négy csoport képzése lezárult.
Az Iparfejlesztési Közalapítvány, a Rubeus Egyesület, a Jövődért Alapítvány, a Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ és a Faág Baráti Kör Egyesület közös képzési programja.
A HEFOP 2.2. kiírás keretében gyermekvédelmi szakemberek képzésére nyertünk forrásokat. Nyertes pályázatunk keretében az Észak-alföldi és a Dél-Dunántúli régió gyermekvédelmi szakembereinek képzésére nyílik lehetőség. Ezek a képzések 2007. májusában indultak.
A programról
A projekt keretében két típusú képzés került kialakításra.
Gyermekvédelmi szakemberek képzése:
A programnak köszönhetően a hátrányos helyzetű fiatalokkal dolgozók áttekintést nyernek a jelenlegi munkaerő-piaci helyzetről (hiányszakmák; elhelyezkedési lehetőségek; humánerőforrás fejlesztési törekvések), illetve elsajátítanak bizonyos kommunikációs eszközöket (önéletrajz készítés; kommunikáció állásinterjúkon stb.) ezeket tovább tudják adni a fiataloknak, be tudják építeni a meglévő oktatási-nevelési struktúrába.
Külön előnye a nevelők képzésének, hogy jelentkezik egy multiplikátor hatás, azaz egy nevelő pályája során több fiatallal (3-4) kerül kapcsolatba, több fiatal életére gyakorol jelentős befolyást. A projekt megvalósítása során kiképzett 60 nevelő ezáltal körülbelül 250-300 fiatal eredményes pályakezdését segítheti elő.
A gyermekvédelmi szakemberek képzésének célcsoportját a közvetlenül a hátrányos helyzetű fiatalokkal dolgozók alkotják. A 112 órás képzés során a hallgatók 7 modulban a következő témákkal ismerkednek meg:
- Kommunikációs tréning
- Munkaerő-piaci ismeretek
- Számítógépes ismeretek
- Európai Uniós ismeretek
- Pályázatírási ismeretek
- Romológiai ismeretek a gyermekvédelemben
- Személyiségfejlesztő tréning
Az első csoport képzése 2007. május 7-én kezdődött. Ez a képzés 2007. szeptember 18-án zárult. A képzésben 20 hallgató vett részt. Az oklevélosztó ünnepséget október 8.-án rendeztük meg az IFKA székhelyén.
A második csoport képzése szeptember 10-én indult 18 fővel, és december 4-én zárult le. A harmadik csoport szeptember 24-én kezdett 21 fővel és december 11-én végzett.
Projektmenedzseri és Gazdasági Képzés:
E képzés célcsoportját a területi gyermekvédelmi szakszolgálatok vezetői és gazdasági szakemberei alkotják. A program a számítógépes és a munkaerő-piaci ismereteken túl főként a pályázatírást, a projektmenedzsment ismereteket, illetve az ezekhez kapcsolódó készségeket oktatja. A 112 órás képzés 6 modulja során a résztvevők a következő témákkal ismerkednek meg:
- Munkaerő-piaci ismeretek
- Számítástechnikai ismeretek
- Az Európai Unió intézmény- és döntéshozatali rendszere;
- Az európai támogatási rendszerek
- Projektmenedzsment
- A pályázatok elkészítése
- A projektek értékelése és megvalósítása, projektek menedzselése
Ez a képzés 2008. január 7-én indult és március 18-án végződött 19 fő részvételével.
A projekt az EU társfinanszírozásával, a Nemzeti Fejlesztési Terv Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Programja keretében valósul meg.
A Rubeus Egyesület a képzés keretében vállalta az igényfelmérés elkészítését, a munkaerő-piaci modul fejlesztését. Az Egyesület delegálta a projekt szakmai vezetőjét, Szikulai Istvánt. Részt veszünk a hallgatók és oktatók képzésről való elégedettségének vizsgálatában és a projekt disszeminációs tevékenységében.
Jelenleg a projekt értékelésén és zárásán dolgozunk.
Kedvezményezett:
Rubeus Egyesület
1072 Budapest, Akácfa u. 22.
Web: www.rubeus.hu
E-mail: rubeus@rubeus.hu
Közreműködő szervezet:
ESZA Európai Szociális Alap
Nemzeti Programirányító Iroda
Társadalmi szolgáltató Kht.
1134 Budapest, Váci út 45.
Tel.: 273-4250, 2-es menüpont
Web: www.esf.hu
E-mail: EUtamogatas@esf.hu
Képzések
Helyszín: az Iparfejlesztési Közalapítvány székháza,
1063 Budapest, Munkácsy M. u. 16.
Képzési időpontok, Gyermekvédelmi szakemberek képzése:
1. képzés: 2007. május 7. – szeptember 18.
2. képzés: 2007. szeptember 10. – 2007. december 4.
3. képzés: 2007. szeptember 24. – 2007. december 11.
A gyermekvédelmi képzés részletes tematikája:
A Projektmenedzseri és Gazdasági Képzés időpontja:
Ez a képzés 2008. január 7-én indult és március 18-án végződött 19 fő részvételével.
A projektmenedzseri és gazdasági képzés részletes tematikája:
A képzés megkezdése előtt az volt a célunk, hogy felmérjük, hogy a D-Dunántúli és É-Alföldi régióban dolgozó gyermekvédelmi szakemberek, illetve a gyermekvédelem területén gazdasági / pénzügyi munkakörben dolgozók hogyan vélekednek előzetesen a képzésünkről.
Ennek eredményei itt olvashatók:
ÉLETERŐ 2. kiadvány és CD
Az ÉLETERŐ 2. előadásainak anyagait CD formátumban eljuttatjuk a képzésen részt venni nem tudó jelentkezőknek is.